Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Matura 2010 WOS: ODPOWIEDZI, pytania i ARKUSZE

Utworzony przez ~ania~, 7 maja 2010 r. o 10:57 Powrót do artykułu
SZWAJCARIA TO USTRÓJ PARLAMENTARNO-KOMITETOWY
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Na próbnej uzyskałam 50%, a teraz liczę na maksymalnie 80%. Na poziomie rozszerzonym oczywiście. Wystarczy być tylko inteligentnym!
Ha ha, tak, tak. Trzeba być inteligentnym ale mieć wiedzę. Jeśli tylko inteligencja wystarcza to osoba która nigdy nie widziała mapy afryki a ma iq 160 wg Ciebie napisze, gdzie jest Sudan czy Rwanda? No no, dobrze kombinujesz Ja nie mam żadnego błędu w 1 części, ale nie uważam, że trzeba było mieć tylko inteligencję, bo też wiedzę. A to fakt, że matura miała inną konstrukcję niż rok temu, ale nie znacyz, że była trudna. Była najłatwiejszą od ostatnich trzech lat.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Aguu napisał:
jak napisalam tylko "suwerenności" zamiast"suwerenności narodu" to mi uznają???
Nie!!! I nie zdasz!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja się odsobiście troche podłamałam, bo liczyłam na ładna sumke,a rozszerzenie było jak dla mnie beznadziejne. W porównaniu do wcześniejszych matur to dowalili strasznie. Podstawa banalna....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ormianie to nie mniejszość narodowa ? bez jaj.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jaaaa napisał:
Ormianie to nie mniejszość narodowa ? bez jaj.
Mniejszości narodowe Białorusini • Czesi • Litwini • Niemcy • Ormianie • Rosjanie • Słowacy • Ukraińcy • Żydzi Mniejszości etniczne Łemkowie • Romowie • Karaimi • Tatarzy tak pisze na wikipedii, czyli ormianie też są mniejszością narodową.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zad. 21 IRA - Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej - Numer 4 Frakcja Czerwonej Armii - Republika Federalna Niemiec - Numer 2 ETA - Królestwo Hiszpanii - Numer 1 super, czyli jak wpisalam Irlandia, Niemcy i Hiszpania to mi nie uznają?;]
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
[quote name='Aguu' date='7.05.2010, 14:39:43' post='280784'] Mniejszości narodowe Białorusini • Czesi • Litwini • Niemcy • Ormianie • Rosjanie • Słowacy • Ukraińcy • Żydzi Mniejszości etniczne Łemkowie • Romowie • Karaimi • Tatarzy tak pisze na wikipedii, czyli ormianie też są mniejszością narodową. no właśnie, więc nie wiem co za odpowiedzi oni podają.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Zad. 21 IRA - Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej - Numer 4 Frakcja Czerwonej Armii - Republika Federalna Niemiec - Numer 2 ETA - Królestwo Hiszpanii - Numer 1 super, czyli jak wpisalam Irlandia, Niemcy i Hiszpania to mi nie uznają?;]
tez wpisalam irlandia niemcy i Hiszpania,... jak chcieli pełne nazwy to mogli napisac...... w poleceniu mam nadzieje ze uznaja bo to 3pkt wkoncu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PODSTAWA BYŁA BANALNA !!!!!!!!!!!! żeby to zdać, wystarczy czytać gazety i raz przeczytać vademecum, za to rozszerzenie to MASAKRA !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a jeśli w 19 napisałam MIĘDZYNARODOWY Trybunał Sprawiedliwości ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
tez wpisalam irlandia niemcy i Hiszpania,... jak chcieli pełne nazwy to mogli napisac...... w poleceniu mam nadzieje ze uznaja bo to 3pkt wkoncu
Mam tak samo, nie było że chodzi o pełne nazwy więc takie muszą wystarczyć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jak jest inaczej niż w odpowiedziach to Ci nie uznają
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jasne, że Ormianie to mniejszość narodowa, bo mają swoje państwo. Np. Łemkowie to mniejszość etniczna bo swego państwa nie mają
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mogliby podawać wszystkie możliwe odpowiedzi ! a nie tylko te, które im odpowiadają.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jak wam poszła pierwsza część z rozszerzonego?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a ja wpisalam ze kaszubi to mniejszosc etniczna .... czyli zle tak?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie wolno używac na maturze z wosu ołówka tak jak an kazdej innej to po co dajecie zdjęcie z ołówkiem tu? zdane;) ;P
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
h napisał:
a ja wpisalam ze kaszubi to mniejszosc etniczna .... czyli zle tak?
ja też kaszubów napisałam;/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mniejszość to ludność narodowo odrębna, grupa kultywująca swoją kulturę, tradycję i odrębność językową. Mniejszości dzielimy na narodowe i etniczne. Mniejszość etniczna to grupa, która nie może odwołać się do istniejącej struktury państwowej inaczej mówiąc jest to mniejszość bez państwowa np.: Kaszubi, Łemkowie, Romowie, Ślązacy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...